Etap 37a Stepnica - Goleniów

Stepnica (0,0 km) – Kąty (9,8 km) – Krepsko (12,9 km) – Żdżary (18,1 km)– Goleniów (21,2 km) 
 
PAŃSTWO: Polska        
WOJEWÓDZTWO: zachodniopomorskie 
POWIAT: goleniowski      
ARCHIDIECEZJA: szczecińsko-kamieńska
 
Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać imieniu Twemu, o Najwyższy:
głosić z rana Twoją łaskawość, a wierność Twoją nocami. (Ps 92,2-3)
 
Cały odcinek Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba ze Stepnicy do Goleniowa wiedzieprzez tereny Puszczy Goleniowskiej, dawne obszary łowieckie pomorskich książąt. Obecnie to jedne z najważniejszych i najpopularniejszych terenów rekreacyjnych dla mieszkańców Goleniowa oraz pobliskiego Szczecina.
 
 
TRASA
 
Ze Stepnicy (0,0 km) wychodzimy wzdłuż głównych ulic miejscowości. Wchodzimy na teren Puszczy Goleniowskiej i drogą utwardzoną obok leśniczówki Bogusławie idziemy przez las do wsi Kąty (9,8 km). Tutaj wychodzimy na drogę wojewódzką, którą – uważając na wzmożony ruch samochodów – idziemy do Krępska (12,9 km). Ta sporej wielkości wieś posiada kilka zabytkowych domów z początku XX w. oraz neogotycki kościół pw. Matki Bożej Królowej Polski z 1932 r. Kierujemy się jednak dalej i przechodząc przez wieś, wchodzimy ponownie na drogę gruntową utwardzoną. Przez Żdżary (18,1 km) idziemy do ’Goleniowa (21,2 km). Do miasta wchodzimy ulicami: Ogrodową, Słowackiego oraz Grunwaldzką.
 
 
 

 

 

Do obsługi powyższego pliku konieczne będzie zainstalowanie aplikacji obsługującej ten format. W celu pobrania aplikacji można skorzystać z poniższych przycisków:

Uwagi oraz sugestie

DO GÓRY